środa, 16 listopada 2011

Be beauty kontra Dax Cosmetisc

Dzisiaj przychodzę z porównaniem dwóch dobrze wszystkim znanych peelingów:

 1. Peeling cukrowy z Dax Cosmetisc. Na dzień dzisiejszy posiadam o zapachu marcepanowym, wczesniej przetestowałam kakaowo-kokosowy:
 2. 2. Be beauty o zapachu borówkowym
  
  Dostępność: DC np. Drogeria Natura, większe supermarkety, BB można zakupić w Biedronce.
  O ile się nie myle to obie firmy oferują nam po 3 rodzaje owych peelingów
  Cena: DC koszt rzędu ok. 16 zł, BB ok 5 zł..
  Zapach:  w obu przypadkach jest zniewalający. Peeleing Perfecty jest jednak mniej intensywny niż ten borówkowy. Biedronkowy trochę mnie "przytłacza" jest dla mnie za mocny jednak na skórze dłurzej się utrzymuje.
  Konsystencja: DC jest gęsta, zbita zaś BB bardzo rzadka. Ten z perfecty nie spływa z ciała, bardzo dobrze się go rozprowadza i rozciera, inaczej jest z Be beauty przy nadmiernym nałożeniu ścieka z ciała, a co do rozprowadzania to nie mam zastrzeżeń.
  Nawilżenie: Peeling z Dax Cosmetisc łapie u mnie dużego plusa za nawilżanie. Może to nie jest jakieś super ekstra nawilżenie, ale zawsze coś. Po jego użyciu na skórze zostaje tłustawą warstwę, którą kocham. Po użyciu produktu z be beauty nie zauważyłam żadnego nawilżenia.
  Wydajność: w tej kategorii nie mam rywala, ponieważ dla mnie ani jeden ani drugi nie jest wydajny. Fakt lubie nakładać dość dużą ilość produktu, aby poczuć go na sobie. Stosuje je zamienne. Jeden starcza na..... 6-7 kąpieli ( u mnie).
  Ogólne podsumowanie: Oba produkty robią to co mają robić tzn. peelingują, dodatkowe plusy za zapachy. Jednak moim faworytem jest Perfecta SPA, gdyby był tylko ciut tańszy,( przeliczając oba to w cenie Perfecty Spa miałybyśmy 3 peelingi z Biedronki....). Jak wykorzystam oba napewno zakupie pomarańczowo-waniliowy z tej serii. Choć kuszą mnie peelingi z Joanny najbardziej ten o zapachu ananasu....bajka:).
  Pozdrawiam :)

3 komentarze:

Dziękuje za każdy pozostawiony komentarz:)
Odpowiedź na swój komentarz szukaj pod postem gdzie zostawiłaś swój komentarz.